- Odwiedziny: 48121
- Do końca roku: 224 dni
- Do wakacji: 34 dni
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 w Nisku
-
Statystyki
Świetlica
SZKOŁA ZAPEWNIA OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ DLA UCZNIÓW
od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30 - 16:00
Opiekę nad dziećmi pełnią nauczyciele: Edyta Kolat, Jolanta Markowicz, Elżbieta Okoń
Regulamin pracy świetlicy
Celem świetlicy szkolnej jest organizowanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych dla uczniów.
- Świetlica jest czynna w godzinach 6:30 – 16:00.
- Nie podlega opiece nauczycieli świetlicy dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście do świetlicy.
- Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest złożenie przez rodziców/opiekunów prawnych w wyznaczonych terminach wypełnionej karty zapisu.
- Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do uzupełnienia karty zgłoszenia oraz aktualizacji danych.
- Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice/opiekunowie prawni lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy zobowiązana jest powiadomić o tym nauczyciela świetlicy. O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nieupoważnioną, samodzielne wyjście itp.) rodzice muszą powiadomić nauczycieli świetlicy na piśmie - z aktualną datą i podpisem. Bez takiego upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy. Jednorazowe upoważnienia czy zwolnienia należy przekazywać na kartce lub w dzienniczku dziecka.
- Szkoła nie odpowiada za rzeczy przyniesione przez dziecko z domu (w tym za pieniądze) oraz za bezpieczeństwo dziecka pozostającego na jej terenie w miejscach nie objętych opieką nauczyciela oraz poza godzinami pracy nauczycieli świetlicy.
- Za rzeczy zniszczone lub zagubione przez dzieci odpowiadają ich rodzice bądź opiekunowie prawni.
- Rodzice/opiekunowie zezwalający (zezwolenie pisemne) dziecku na samodzielne wyjście ze szkoły ponoszą za nie pełną odpowiedzialność od tego momentu.
- Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.
- Jakiekolwiek upoważnienia telefoniczne nie są uwzględniane.
- Zachowanie dziecka w świetlicy ma wpływ na jego semestralną i końcoworoczną ocenę z zachowania.
- Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy rodzice mogą zgłaszać i omawiać z dyrektorem szkoły lub nauczycielami świetlicy w celu zapewnienia dziecku najlepszych i najbezpieczniejszych warunków pobytu w świetlicy.
Ważne informacje
- 1. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicy. W razie nieodebrania dziecka
ze świetlicy w godzinach jej pracy oraz braku kontaktu z jego rodzicami/prawnymi opiekunami, dziecko może zostać przekazane pod opiekę odpowiednim organom (np. Policji). - 2. Nie podlega opiece wychowawców dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście do wychowawcy świetlicy.
- 3. Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim: bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny
oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy. - 4. Dziecku może zostać cofnięte prawo do pobytu w świetlicy, gdy jego zachowanie stanowić będzie zagrożenie dla bezpieczeństwa innych dzieci.
- 5. Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice/opiekunowie.
- 6. Opiekunowie świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty osobiste uczniów. Prosimy o nieprzynoszenie do szkoły wartościowych przedmiotów (np. telefonów komórkowych, urządzeń typu MP 3, tabletów, itp. elektronicznych zabawek).
- 7. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do uzupełnienia karty zgłoszenia oraz niezwłocznej aktualizacji danych.
- 8. Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice/opiekunowie prawni lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem. Osoba odbierająca dziecko zobowiązana jest powiadomić o tym wychowawcę świetlicy. Uczniowie, którzy posiadają pisemne pozwolenie rodziców i mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu, muszą swoje wyjście zgłosić opiekunowi pełniącemu dyżur. O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nieupoważnioną lub samodzielne wyjście, itp.) rodzice muszą powiadomić wychowawców świetlicy na piśmie (z datą i podpisem). Bez takiego upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy.