PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W NISKU

Lekkoatletyczne sukcesy uczniów PSP nr 3 w Nisku w roku szkolnym 2021 / 2022

W roku szkolnym 2021/2022 znowu mogliśmy spotykać się i rywalizować na stadionie i w terenie. Z wielką radością oraz chęcią sprawdzenia się, osiągania jak najlepszych wyników i … wygrywania, wytrwale jeździliśmy na zawody.

Wysiłek nie poszedł na marne. Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem startowali w jesiennej i wiosennej rundzie Ogólnopolskiej Ligi Lekkoatletycznej – „ Czwartki Lekkoatletyczne” oraz w jesiennej rundzie Grand Prix o Puchar Starosty Stalowowolskiego.

W ogólnej klasyfikacji „Czwartków Lekkoatletycznych” nasza szkoła zajęła II miejsce, zdobywając w poszczególnych zawodach:

I msc. - 13 razy, II msc. - 17 razy  i III msc. - 12 razy

 

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się:   Nadia Maślach (IV a) i Maciej Sudoł (VII c).

 

Finaliści Czwartków Lekkoatletycznych:

  1. Karol Kowalski III a
  2. Nadia Maślach kl. IV a
  3. Tomasz Faraś IV a
  4. Kuba Szczepek kl. IV b
  5. Karol Maciejak kl. VII b
  6. Maciej Sudoł kl. VII c
  7. Natalia Laskowska kl. VIII b
  8. Wiktor Bolka kl. VIII a

 

Wyniki w zawodach Ogólnopolskiej LA - „ Czwartki Lekkoatletyczne” – runda jesienna i wiosenna:

Nadia Maślach kl. IV a

I msc. (3x) - bieg na 60 m , II msc. - bieg na  300 m (2x), II msc. - skok w dal (3x)

 

Izabela Kobylarz kl. IV a

II msc. -  rzut p. palant.

 

Gabriela Rusin kl. IV a

III msc. -  rzut p. palant.

 

Izabela Sobiło kl. VII b

I msc. - skok w dal (2x)

 

Natalia Laskowska kl. VIII b

I msc. i II msc.- bieg na  300 m, II msc. - skok w dal (2x)

 

Karol Kowalski kl. III a

II msc. - bieg na 60 m , II msc. i III msc. - skok w dal (3x)

 

Wojciech Samek kl. III a

III msc. - skok w dal

 

Tomasz Faraś  kl. IV a

I i II msc. - bieg na 60 m, I, II i III msc. bieg na  300 m oraz I i III msc. -  rzut p. palant.

 

Kuba Szczepek kl. IV b

I msc. (3x) i III msc. - bieg na 60 m, II i III (2x) msc. - skok w dal

 

Dominik Moskal kl. V a

I i III msc.(2x)  - bieg na 60 m, I i II (2x) msc. - skok w dal

 

Miłosz Siudy kl. VI a

III msc. - skok w dal

 

Krystian Bis kl. VII b

III msc. - skok w dal

 

Karol Maciejak kl. VII b

I i II msc. (2x) - bieg na  300 m, I msc. -  skok w dal

 

Przemysław Moskal kl. VII b

II msc. - skok w dal

 

Karol Komsa  kl. VII c

II msc. i III msc.  (3x) - bieg na 60 m, III msc. - skok w dal

 

Maciej Sudoł kl. VII c

I msc. (2x) i II msc. - bieg na 60 m, I msc. (3x) - skok w dal

 

Wiktor Bolka kl. VIII a

II msc. (2x) - bieg na  100 m,  II msc. – pchnięcie kulą

 

Grand Prix o Puchar Starosty Stalowolskiego:

 

Natalia Laskowska ( kl. VIII b) i Karol Komsa ( kl. VII c)  -  I msc.

Tomasz Faraś  ( kl. IV a)  -  III msc.

 

Gratulacje!

Opiek.: Małgorzata Leszczyńska