PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W NISKU

Wycieczka klas 0-III  do JuraParku w Bałtowie

14 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka klas 0-III  do JuraParku w Bałtowie. Wędrując ścieżkami przez park w towarzystwie przewodnika podziwialiśmy naturalnej wielkości modele dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jurajskim, gdzie dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Następnie odbyliśmy przejażdżkę amerykańskim "school busem" wśród zwierząt współcześnie żyjących. Dzieci miały okazję do obserwowania z bliska strusi, lam, wielbłądów, dzików, koni, jeleni i wielu innych gatunków, które rozmieszczone są na wielohektarowym terenie – tzw. Safari.

Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich - zamki, pałace, kościoły ratusze wybudowane w Polsce wiele lat temu. Kolejnym punktem wizyty w Bałtowie było magiczne miejsce zwane Sabatówką z żyjącymi tam czarownicami i leśnymi wróżkami. Przejście tunelem wśród czterech pór roku było nie lada wyzwaniem dla dzieci.

Wolny czas dzieci spędziły na fantastycznym placu zabaw, gdzie wśród najróżniejszych huśtawek, ślizgawek, labiryntów mogły rozładować swoją energię. Po wielu emocjach wszyscy z wielkim apetytem zajadali kiełbaski z grilla. Uwieńczeniem wycieczki było zakupienie drobnych pamiątek.

Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcją prehistorii.