PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 w Nisku

Wycieczka uczniów klas V do Bolestraszyc

ŚWIADOMOŚĆ I EKSPRESJA KULTURALNA ORAZ UMIEJĘTNOŚĆ UCZENIA SIĘ to kompetencje, które rozwijaliśmy wiosną, 19 maja 2022r.

Mieliśmy wówczas przyjemność uczestniczyć w wycieczce szkolnej do Bolestraszyc. Na wycieczkę, a właściwie zajęcia terenowe w ramach lekcji biologii, wybrały się klasy V a i V b, wraz z opiekunami. Zwiedzaliśmy Arboretum i Zakład Fizjografii. Arboretum to po prostu ogród dendrologiczny, w którym można oglądać drzewa oraz krzewy.

Zwiedzanie polegało na poznawaniu roślin zielnych, krzewów i drzew znajdujących się wzdłuż specjalnie przygotowanych alejek. Po ogrodzie oprowadzała nas pani przewodniczka. W interesujący sposób opowiadała
o kolejnych okazach. Bardzo podobał nam się  labirynt wiklinowy oraz długi drewniany mostek nad stawem. Ponadto w ogrodzie było dużo wodnych oczek i stawów, na których oglądaliśmy kolekcje roślin wodnych i bagiennych m.in. lilie. Zachwycały nas przepiękne kolory kwitnących azalii i rododendronów.

Do wartych zobaczenia  punktów w Arboretum należą:

- wiklinowe rzeźby przedstawiające m.in. zwierzęta

- koniki polskie

- kapliczka

- średni staw z drewnianą kładką

- ogród skalny

-aleja różaneczników

Kolejnym ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, a w nim wystawy motyli nocnych, chrząszczy, muszli a także ptaków. Duże wrażenie zrobiły na nas piękne pawie. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko  przy którym przygotowaliśmy pyszne kiełbaski i pianki.

Wycieczka należała do udanych. Wizyta w arboretum umożliwiła obejrzenie
w naturze tego, o czym uczyliśmy się na lekcjach, a to bardzo cenne doświadczenie.
Pokazała również, że nawet zwykły spacer może być ciekawą lekcją przyrody.


Dopisała zarówno pogoda , jak i humory uczestników.

                                                                                                                  Uczestnicy